Proč právě polský ovčák nížinný?

Když jsme vybírali našeho nového člena rodiny, zvažovali jsme hodně věcí.
Chtěli jsme přátelského psa, snadno ovladatelného i pro začínající chovatele. Na druhé straně jsme ale také chtěli psa, který bude vědět kdo je jeho rodina a nebude se láskyplně vrhat na každého člověka.

Také jsme si přáli, aby náš pes zvládl pořádnou procházku, když se vydáme na výlet, ale na druhé straně nebude vyžadovat několikahodinové tůry každý den a nebude pro něho městský život strádáním.
Do toho si dcera přála, aby měl srst na česání a maminka si přála, aby to nebyl pes, kterého potkáte na každém rohu.
Také jsme chtěli, aby pes nebyl ani malý, ani moc velký, takže to vypadalo jako pravdu nelehký úkol.
Stálo nás to asi půl roku hledání a sbírání zkušenností chovatelů a čtení diskusí a nakonec-
je to PON -Polský ovčák nížinný :-)
Jediným zádrhelem bylo, že jsme v Čechách nenašli žádnou chovatelskou stanici. Jedna na Slovensku neměla štěňata v dohledu, tak jsme nakonec jeli pro Dowu do Polska. Učarovala nám chovatelská stanice Dziechcinek, jejíž stránky vřele doporučujeme ke shlédnutí.
Každopádně PON naplnil a nakonec i předčil naše očekávání.
Jednak od začátku Dowa okouzlovala svou krásou natolik, že nás lidi zastavovali na ulici a někteří i vybíhali z obchodů, aby se zeptali, co je to za plemeno.
Už ve třech měsících zvládla celodenní výlet, ale zrovna tak ve všedních dnech neprotestovala a pospávala celý den s mamkou v práci.
Všechny základní povely se naučila ve velmi krátké době a dodnes s nadšením trénuje s dětmi sestavičky. Chodíme s ní Prahou bez vodítka a je schopna se způsobně účastnit všech rodinných aktivit- kromě návštěvy aquaparku :-).
Ačkoli díky huňaté srsti působí jako velký pes, váží 20 kg a teprve když jí při koupání namočíme, vidíme, že máme vlastně malého psa.
Rozhodně považujeme Polského ovčáka za nedoceněný poklad a vřele ho všem doporučujeme.

 

603 155 410

e-mail

Praha